Stolarka aluminiowa w ofercie Dobroplast

Stolarka aluminiowa w ofercie Dobroplast

Uwielbiana przez architektów i wykorzystywana w wielu projektach komercyjnych, stolarka aluminiowa coraz częściej pojawia się również w budownictwie mieszkaniowym. Swoją popularność zawdzięcza doskonałym parametrom technicznym, trwałości, nowoczesnej stylistyce i szerokim możliwościom konstrukcyjnym. Mając to na względzie, firma Dobroplast nieustannie rozwija swoją ofertę, wprowadzając do niej systemy aluminiowe pozwalające tworzyć wysokiej jakości okna, drzwi czy witryny.

Stolarka tworzona na bazie profili aluminiowych daje duże możliwości aranżacyjne, zwłaszcza tam, gdzie przewidywane są spore przeszklenia. Dzięki temu, że materiał ten jest sztywny i odporny na odkształcenia, przy jego pomocy możliwe jest tworzenie lekkich i wytrzymałych okien oraz drzwi nawet o bardzo dużych rozmiarach, tak pożądanych we współczesnej architekturze. Z tego też względu stolarka aluminiowa jest tak często wykorzystywana w projektach budynków użyteczności publicznej bazujących na nowoczesnej i surowej formie. Jest to również materiał wykazujący wysoką odporność na warunki atmosferyczne, zarówno wilgotność (jest odporny na korozję), jak i odkształcenia pod wpływem promieniowania słonecznego. Dodatkowo nie wymaga specjalistycznej konserwacji. Wśród tych zalet spotkać się można jednak z opiniami, że stolarka aluminiowa charakteryzuje się słabszą izolacyjnością termiczną. Asortyment ten jest jednak nieustannie udoskonalany, a wprowadzane na rynek rozwiązania udowadniają, że modele aluminiowe mogą pod tym względem śmiało konkurować z oknami drewnianymi czy PVC. Dobrym przykładem jest nowoczesna linia systemów aluminiowych Aliplast dostępna w ofercie Dobroplast. .

Aluminium w nowej odsłonie

Firma Dobroplast dbając o dostosowanie oferty do wymagań rynku oraz oczekiwań klientów rozwija swój asortyment, wprowadzając do niego nowe rozwiązania. Od niedawna metamorfozę przeszła również grupa produktów opartych na profilach aluminiowych. Unowocześniona została linia produkcyjna, która wyposażona została w nowoczesne maszyny. Nad jakością produktów czuwać natomiast będzie sztab fachowców specjalizujących się w stolarce aluminiowej. Efektem tego są wysokiej jakości rozwiązania oparte na systemach Aliplast, które umożliwiają konstruowanie okien, drzwi i witryn o wysokich parametrach izolacyjnych. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu wkładu termicznego poprawiającego izolacyjność przekroju o 0,2-0,4 W/m2K oraz dodatkowym wkładom podszybowym. System daje również możliwość zastosowania pakietu dwu lub trzyszybowego, dzięki czemu przeszklenia zapewniają odpowiednią ochronę przed stratami ciepła. W bogatej ofercie Dobroplast znaleźć można różnorodne warianty systemów aluminiowych, które pozwolą dobrać model odpowiedni do naszych potrzeb – z dodatkowymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi, systemy przesuwne czy harmonijkowe, z dodatkowym pakietem termoizolacyjnym czy niskim progiem, wzbogacone o szyby akustyczne lub ukryte okucia. Stolarka aluminiowa Dobroplast daje bowiem szerokie możliwości zarówno pod kątem doboru komponentów, jak również kształtu czy wielkości konstrukcji. Dzięki temu zyskujemy możliwość tworzenia nowoczesnych, designerskich projektów opartych na trwałych, ciepłych i estetycznych przeszkleniach.

Stolarka aluminiowa to już nie tylko minimalistyczna stylistyka i możliwość tworzenia dużych przeszkleń. Rozwiązania na bazie systemów Aliplast w ofercie Dobroplast pokazują, że mogą być to również okna i drzwi o dobrych parametrach termoizolacyjnych, które z powodzeniem wpiszą się w wymogi dotyczące energooszczędności.

Newsy

11.05.2017