SBTi – Science Based Targets

SBTi – Science Based Targets – na rok 2030 zostały zatwierdzone!

Dobroplast, jako część grupy DOVISTA, ma świetne wieści do podzielenia się z naszymi klientami!
Nasze naukowe cele „SBTi” na rok 2030 zostały zatwierdzone, co oznacza, że będziemy aktywnie dążyć do zmniejszenia naszego śladu węglowego zgodnie z celami Porozumienia Paryskiego.

Jako lider w produkcji okien pionowych i drzwi zewnętrznych w Europie, jesteśmy doskonale przygotowani, aby osiągnąć znaczący wpływ poprzez redukcję emisji CO2 w naszych wewnętrznych procesach oraz poprzez współpracę z naszymi partnerami. Zdajemy sobie sprawę, że nasza odpowiedzialność nie kończy się na produktach, które oferujemy, dlatego zobowiązujemy się również do ograniczenia emisji dwutlenku węgla w naszym łańcuchu wartości. Naszym głównym celem jest ograniczenie globalnego ocieplenia do 1,5°C powyżej poziomu sprzed rewolucji przemysłowej.

Nasze nowo zatwierdzone cele „SBTi” DOVISTA na rok 2030 skupiają się na redukcji emisji dwutlenku węgla w zakresie 1 i 2 oraz emisji w zakresie 3. Zobowiązujemy się do zmniejszenia bezwzględnych emisji gazów cieplarnianych z zakresu 1 i 2 o 42% do 2030 roku w porównaniu do roku bazowego 2021. Dodatkowo planujemy zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych w zakresie 3 z zakupionych towarów i usług, transportu i dystrybucji na wyższym i niższym szczeblu o 25% do 2030 roku w porównaniu do roku bazowego 2021.

Więcej informacji na temat naszych sprawdzonych celów opartych na badaniach naukowych i naszej drodze do dekarbonizacji można znaleźć w grupie DOVISTA w naszym raporcie dotyczącym zrównoważonego rozwoju. Sustainability Report 2022

Razem, jako społeczność DOVISTA, możemy wnieść znaczący wkład w ochronę naszej planety. Dziękujemy za wsparcie i zaufanie, jakim obdarzacie nas jako markę DOVISTA. Razem zmieniamy świat na lepsze!

Chcesz wiedzieć więcej?

Bez kategorii

14.12.2023