Program Czyste Powietrze 3.0

Poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Skorzystaj z dofinansowania inwestycji w ramach programu Czyste Powietrze i zyskaj od 40 do 100% zwrotu inwestycji!


Praktyczne rozwiązania pokazują, że przeprowadzenie częściowej termomodernizacji zmniejsza zużycie energii niezbędnej do ogrzania budynku nawet o połowę. Natomiast wykonanie kompleksowej termomodernizacji pozwala zmniejszyć zużycie energii nawet poniżej 100 kWh/m2 rocznie.

Kto może otrzymać dofinansowanie:

Właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

3 grupy beneficjentów:
1. Uprawnionych do podstawowego poziomu dofinansowania – osoby, których roczny dochód nie przekracza 135 000 zł – możliwe dofinansowanie do 66 tys. zł,
2. Uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania – osoby których przeciętny miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza 1894 zł (gospodarstwo wieloosobowe) lub 2651 zł (gospodarstwo jednoosobowe) – możliwe dofinansowanie do 99 tys. zł
3. Uprawionych do najwyższego poziomu dofinansowania – osoby, których przeciętny miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza: 1090 zł (gospodarstwo wieloosobowe) lub 1526 zł (gospodarstwo jednoosobowe) – możliwe dofinansowanie do 135 tys. zł.

Terminy składania wniosków
Wnioski o dofinansowanie na termomodernizację można składać od 2018 do końca 2027 roku, dopłaty będą wypłacane do 30.09.2029 roku.

W jaki sposób złożyć wniosek?
1. Przez internet. W tym celu powinien on wygenerować i wypełnić wniosek, a następnie podpisać go za pomocą podpisu zaufanego lub kwalifikowanego. Do wniosku należy również dodać wymagane załączniki w formie podpisanych skanów.
https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze

2. Na Portalu Beneficjenta Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej właściwego dla województwa, w którym znajduje się dany dom. W tym celu musi on za pośrednictwem portalu pobrać wniosek, wypełnić go i podpisać, a następnie dostarczyć w formie papierowej do filii WFOŚiGW.
https://portal.wfosigw.pl/dokumenty/dokumenty_od_15-02-2021/2a.pdf

3. Wnioski o dofinansowanie na ocieplenie domu nadal składać można metodą tradycyjną,

dostarczając dokument oraz niezbędne załączniki wyłącznie w formie papierowej do siedziby WFOŚiGW w odpowiednim województwie.
Jaki zakres prac objęty jest programem?
Dofinansowanie obejmuje wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Właściciele budynków istniejących mogą otrzymać dotację m. in na:
– docieplenie przegród budynku
– zakup i wymianę stolarki okiennej i drzwiowej
– montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
– zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej oraz wentylacji mechanicznej wraz z odzyskiem ciepła

Program Czyste Powietrze w ofercie Dobroplastu:

Okna Investline są idealnym rozwiązaniem na potrzeby wszelkiego rodzaju inwestycji. To nowoczesny system okienny, spełniający wysokie oczekiwania w zakresie nienagannej jakości i konkurencyjnej ceny. Ponadczasowy design produktów Investline uzupełnia szeroka gama kolorów oklein, dostępna w ramach konfiguracji. Wysoka izolacyjność cieplna Investline stawia linię tych produktów w pierwszym rzędzie wyboru wielu inwestorów.

 • Głębokość zabudowy
  80 mm
 • Izolacja cieplna
  Uw do 0.72 W/m²K
 • Izolacja akustyczna
  Rw do 45 dB
 • Obciążenie wiatrem
  do klasy C5/B5 zgodnie z EN 12210
 • Wodoszczelność
  do klasy 9A, zgodnie z EN 12208
 • Przepuszczalność powietrza
  do klasy 4, zgodnie z EN 12207
 • Bezpieczeństwo
  do RC 2

Więcej informacji

Okna P-Line wyróżniają się znakomitymi właściwościami technicznymi. Są one produkowane dokładnie według Twoich wymagań i oferują wiele możliwości konfiguracji, jak przykładowo szeroki wybór oklein. Ponadto są niezwykle proste w utrzymaniu i posiadają atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Nowy system okienny P-Line dzięki nowoczesnej, wielokomorowej budowie zapewni jeszcze lepszą izolacyjność cieplną.

 • Głębokość zabudowy
  80 mm
 • Izolacja cieplna
  Uw do 0.72 W/m²K
 • Izolacja akustyczna
  Rw do 45 dB
 • Obciążenie wiatrem
  do klasy C5/B5 zgodnie z EN 12210
 • Wodoszczelność
  do klasy 9A, zgodnie z EN 12208
 • Przepuszczalność powietrza
  do klasy 4, zgodnie z EN 12207
 • Bezpieczeństwo
  do RC 2

Więcej informacji

Drzwi podnoszono-przesuwne P-line HST
Maksymalna ilość światła dziennego wniesie Cię w nowy wymiar mieszkania i życia. Dzięki dużej powierzchni szyb poczujesz, jakbyś mieszkał w samym środku przestrzeni, która Cię otacza – czy to zielony ogród, czy pulsująca życiem metropolia. Szeroka oferta możliwości konstrukcyjnych urozmaica nowoczesną architekturę.

 • Głębokość zabudowy skrzydła
  80 mm
 • Głębokość zabudowy ościeżnicy
  190 mm
 • Izolacja cieplna *
  Ud=0,86 W/m²K
  *Dla drzwi referencyjnych 5100*2600, z szybą Ug=0,8 W/m2K
 • Izolacja akustyczna
  Rw do 43 (-1,3) dB
 • Obciążenie wiatrem
  C2/B2* i C1/B21* wg EN 12210
  *schemat C (5.184 * 2.731 m)
  *1) schemat A (6.6064 * 2.731 m)
 • Wodoszczelność
  Do klasy 9A wg EN 12208
 • Przepuszczalność powietrza
  Do klasy 4 wg EN 12207
 • Bezpieczeństwo
  Podstawowe zabezpieczenia

Więcej informacji

Newsy

05.01.2023