Dział ds. Badań i Rozwoju

W Fabryce Okien Dobroplast utworzono dział ds. Badań i Rozwoju. Wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych produkcji stolarki otworowej oraz nowych rozszerzeń gam produktowych to główne zadania tego działu.
Dodatkowo dział ma za zadanie badanie paramentów bieżącej produkcji w fabryce w celu dotrzymania standardów jakościowych parametrów technicznych okien. Na chwilę obecną firma Dobroplast posiada dwóch certyfikowanych specjalistów, którzy są obyci z procesami badania okien. Dobroplast może pochwalić się też komorą klimatyczną do badania produkowanych okien.

„Kluczowymi projektami nowo powstałego działu jest adaptacja portfolio wyrobów dla wszystkich kluczowych rynków zbytu oraz osiągniecie wysokich parametrów technicznych bez konieczności „ulepszania” wyrobu do badań. Aby realizować te projekty, dział badania i rozwoju ściśle współpracuje ze swoim odpowiednikiem w firmie EgoKiefer, która jest liderem innowacyjności w branży stolarki okiennej w Szwajcarii oraz światowym liderem dostarczającym narzędzia wykorzystywane do ekstruzji profili. Ma również szerokie know-how w dziedzinie rozwoju systemów stolarki okiennej”

W najbliższym okresie dział Badań i Rozwoju zostanie wzmocnimy doświadczonymi pracownikami mającymi szerokie doświadczenie w branży okiennej, a także rozwinięty zostanie park maszynowy, który pozwoli na dokładniejszy wpływ usprawnień technologicznych na parametry okien sygnowanych marką Dobroplast.

Newsy

15.11.2015