5 powodów, dla których warto wybrać okna PVC

Okna drewniane czy PVC? Przed tym dylematem staje mnóstwo osób budujących czy remontujących dom, ale też sporo przedsiębiorców stawiających kolejne inwestycje. Zdania w branży są podzielone, choć nie da się ukryć, że jednak sporo argumentów przemawia za oknami plastikowymi. Zresztą zobaczcie sami.

PVC to bardzo znane tworzywo, stosowane nie tylko w stolarce okiennej. Jego popularność nie dziwi. Jest to materiał trwały, nie wymagający konserwacji i jest atrakcyjny cenowo. Ciężko to samo powiedzieć o oknach drewnianych, które nie dość, że więcej kosztują, to jeszcze wymagają regularnej renowacji i pielęgnacji.

Sprawdź argumenty przemawiające za wyborem okien plastikowych:

1. Łatwość czyszczenia profili PVC

Pielęgnacja okien plastikowych nie jest skomplikowana. Wystarczy regularnie je myć. Na rynku znajdziemy mnóstwo przeznaczonych do tego środków. W ostateczności wystarczy ciepła woda z płynem do naczyń i miękka gąbka oraz szmatka. To wszystko! Okna nie wymagają też specjalnej konwersacji (choć zaleca się od czasu do czasu nasmarowanie zawiasów). Producenci profili PVC informują przy sprzedaży, jak należy pielęgnować okna.

2. Duży wybór pod względem wizualnym

Dla wielu osób aspekt wizualny jest kluczowy przy wyborze okien. Nie da się ukryć, że profile drewniane są stylowe i zawsze cieszą oko. Z drugiej strony okna plastikowe, np. te z oferty Dobroplast, w niczym wizualnie nie odbiegają od swoich klasycznych konkurentów. W ofercie producenta znajdziesz mnóstwo opcji kolorystycznych. Możesz wybrać okna a’la drewniane, klasyczne białe, albo… zielone. Kolorów jest znacznie więcej, a wszystkie prezentują się bardzo elegancko.

Sprawdź kolory okien Dobroplast

3. Okna na długie lata

Okna plastikowe to okna tzw. długowieczne. Będą Ci służyć nawet przez 40-50 lat bez większych uszczerbków i konieczności specjalistycznej konserwacji. Okna PVC są odporne na działanie czynników zewnętrznych. Nie rozwija się w nich pleśń i nie niszczeją od stosowanej chemii (oczywiście jeżeli ta dedykowana jest tego typu profilom).

4. Funkcjonalność

Ogromne znaczenie w codziennym użytkowaniu okien ma ich funkcjonalność. Okna powinny być wyposażone w funkcję mikrowentylacji, przez co będą zapewniać przepływ świeżego powietrza, zapobiegający m.in. powstawaniu pleśni w domu (bez konieczności regularnego otwierania okien). Oczywiście w razie potrzeby, np. podczas silnych mrozów, okna można szczelnie zamknąć dbając tym samym o zachowanie ciepła.

5. Bezpieczeństwo

PVC to materiał całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Produkty stolarki drzwiowej czy okiennej, zanim trafią do obiegu, muszą przejść rygorystyczne testy obowiązujące na terenie Unii Europejskiej.

Sprawdź również: Okna aluminiowe czy plastikowe – które wybrać? | Dobroplast

Porady

20.10.2021