Taras w stylu boho – jakie dodatki wybrać?

Średnio co kilka sezonów zmieniają się trendy dekoracyjne, które dotyczą nie tylko wewnętrznych, ale również zewnętrznych przestrzeni. W ostatnim czasie jednym z najciekawszych jest ten polegający na czerpaniu inspiracji z natury, bardzo swobodny, subtelny i często wykorzystywany, by stworzyć przytulne wnętrza i ogrody. Wybierz dodatki boho na balkon lub taras, które całkowicie odmienią miejsce Twojego wypoczynku!  

taras boho

Czym jest styl boho?

Ten sposób dekorowania mieszkań i ogrodów, ale także ubierania się, wywodzi się z końcówki XVIII wieku i jest inspirowany francuską bohemą, czyli inaczej cyganerią. To osoby ze światka artystycznego, które w kwestii wyglądu pozwalały sobie na dużo więcej, niż wymagały tego surowe ówczesne normy. Obecnie ten trend przeszedł pewną transformację i stał się zbliżony do natury. Możemy w nim zatem obserwować różne przyrodnicze nawiązania, takie jak wykorzystanie drewna, konopi, lnu, ale przede wszystkim mnóstwa kolorowych kwiatów, bawełny, piór i plecionek. Jakie boho dodatki na balkon najlepiej wybrać? Podpowiadamy!

Jakie kolory dominują w stylu boho?

Jest to trend, w którym skupiamy się raczej wokół prostych, jasnych barw – bieli, beży, brązów, ale także zgaszonych zieleni czy błękitów. Ciekawymi kolorami są wszelkie fiolety i róże, które fantastycznie komponują się z barwami bazowymi. Wybierając boho dodatki na taras lub balkon, można z powodzeniem znaleźć wiele ciekawych bibelotów i tekstyliów, ponieważ ten styl cieszy się ogromną popularnością wśród kupujących!

Oświetlenie boho – co wybrać?

Postaraj się stworzyć na swojej zewnętrznej przestrzeni fantastyczny klimat. Uda Ci się to dzięki wykorzystaniu odpowiedniego oświetlenia. Polecamy przede wszystkim to, co może być zasilane bez podłączania do prądu. To przede wszystkim modne cotton balls – puste kule z umieszczonymi wewnątrz lampkami LED, działające na baterie, albo lampiony – również te z prawdziwymi świeczkami w środku. Boho dodatki na taras lub balkon to przede wszystkim to, co przywodzi na myśl proste, nieco staroświeckie rozwiązania. Wybierz zatem prawdziwy hamak lub fotel na biegunach, zaopatrz się w ciepłe pledy i poduszki, a także nastrojowe oświetlenie, a z pewnością zrozumiesz, dlaczego świat pokochał ten design!

Jakie dodatki dekoracyjne do tarasu boho?

Dominującym motywem w tym stylu jest zdecydowanie łapacz snów – nie tylko jako wzór na tekstyliach, ale przede wszystkim w swojej fizycznej postaci, na przykład zwisający z sufitu. Świetnie sprawdzają się tu też wszelkiego rodzaju makramy – mogą one występować na przykład w charakterze plecionych kwietników lub dekoracji zawieszanych na daszku, lub na ścianie balkonu. Jeśli potrzebne Ci się tekstylne dodatki na taras w stylu boho, zaopatrz się koniecznie w gruby pleciony pled z frędzlami lub koc z plecionki oraz pasujące do nich poduszki. Wszelkie frędzle i indiańskie wzory sprawdzą się tu idealnie. Postaw na mnóstwo roślin i wzorzyste doniczki, a uda Ci się stworzyć naprawdę klimatyczne miejsce do wypoczynku na zewnątrz!

Porady

25.04.2024