Oryginalne kolory okien – do jakich domów pasują?

“Jak okna to tylko białe, antracytowe lub w kolorze drewna” – spotkaliście się z taką opinią? Rzeczywiście, to najpopularniejsze kolory okien, które my również uwielbiamy. Nie zmienia to jednak faktu, że jesteśmy także fanami bardziej nietypowych odcieni, np. zielonych, a’la aluminium czy nawet czarnych. Do jakich domów pasują oryginalne kolory okien? Sprawdź!

Nie da się ukryć, że dom powinien tworzyć spójną całość. Wszystko musi do siebie pasować – okna, drzwi, elewacja, kolor i struktura dachu, ogrodzenie, rodzaj tarasu, parapety itd. Kluczowe są właśnie okna, bo choć może nie zajmują większości powierzchni budynku, to jednak bardzo rzucają się w oczy. Nic dziwnego, że większość osób wybiera bardzo zachowawcze odcienie, takie jak np. biel, drewno czy bardzo modny w ostatnich latach antracyt. Łatwo wpasować takie okna w otoczenie. Nic nie będzie wyróżniać się w negatywnym tego słowa znaczeniu. Niektórzy chcą jednak skusić się na coś bardziej oryginalnego. Jesteśmy jak najbardziej za!

Zielony Mech z naturą za pan brat!

Dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszą się okna w kolorze zielonego mchu. To po prostu ramy w ciemnozielonym kolorze. Te doskonale będą pasować do bardzo leśnego otoczenia. Jeżeli wokół Twojego domu znajduje się dużo drzew, to śmiało sięgnij po taki kolor. Pamiętaj jednak, że dach, drzwi czy brama garażowa powinny być wówczas w tym samym/podobnym odcieniu lub bardziej zachowawcze, np. w kolorze drewna (kolejny, “leśny” element). Co z ogrodzeniem? Dobrze by również było w kolorze zielonym. Wraz z oknami doskonale wpasuje się w przepiękną okolicę.

Szczotkowane aluminium – nie tylko dla fanów surowego stylu

Surowy styl z rozmachem wszedł na polskie salony. Co ciekawe ujawnia się nie tylko w wewnętrznym wystroju. Świetnie oddadzą go okna Dobroplast w kolorze szczotkowanego aluminium. To świetne rozwiązanie do budynków stricte miejskich, o nowoczesnym stylu. Doskonale komponuje się z białym, szarym (również ciemnoszarym) i czarnym kolorem. My uwielbiamy takie połączenia! Są eleganckie, stylowe i ponadczasowe.

Black is black

Czarny Ulti Matt to kolor bardzo uniwersalny. Czerń to tzw. “pewniak” nie tylko jeśli chodzi o design domów, ale też modę czy motoryzację. Ten kolor również świetnie wpasuje się w styl nowoczesny i ponadczasowy. Będzie doskonale prezentował się właściwie z każdym innym kolorem. Warto postawić tutaj na kontrasty. Jeżeli czerń na oknach, to biel na elewacji – taki dom będzie rzucał się w oczy z daleka (oczywiście w pozytywnym kontekście).

Sprawdź inne kolory okien na stronie www Dobroplast. Który podoba Ci się najbardziej?

Porady

29.10.2021