Modne okna – 3 trendy na 2023 rok

Wygląd ram okiennych bez wątpienia wymaga odpowiedniej uwagi. Mogą one zupełnie odmienić charakter budynku! Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego tym razem omawiamy najmodniejsze kolory okien, które zyskają popularność w 2023 roku. Co ważne, skupiliśmy się na propozycjach, które nawet po latach pozostaną piękne. W końcu muszą być zarazem praktyczne!

Modne kolory okien w poprzednich sezonach

Jeszcze kilka lat temu królowały okna białe. Znalezienie innych odcieni bywało sporym problemem. Wynikało to głównie z ówczesnych możliwości technologicznych w produkcji okien PVC. Zresztą biała stolarka okazywała się również tańsza od innych opcji. Z czasem stały się również modne okna w okleinie drewnopodobnej. Na pierwszy plan wysuwał się wówczas odcień złotego dębu. Całkiem niedawno do domów zaczęły wkraczać okna czarne i szare, które wcześniej pojawiały się głównie w biurowcach. Nieco później za modne kolory okien uznawano modele w okleinie drewnopodobnej w chłodnych odcieniach, często rozbielonych. Czy któreś z tych trendów również dziś cieszą się popularnością?

Jaki kolor okien jest modny w 2023 roku?

Jeszcze do niedawna białe okna były nie tylko najbardziej klasyczną, ale i najtańszą opcją. Jednak wraz z rozwojem rozwiązań technologicznych, ceny uległy wyrównaniu – z powodzeniem możemy sięgać po inne odcienie. Mimo to, najmodniejsze okna w tym sezonie pojawiają się właśnie w białym kolorze! Szczególnie dużą popularnością cieszą się wśród projektantów pracujących w Europie Zachodniej i Środkowej czy nawet w Skandynawii. Wybierają je oni z myślą o nowoczesnych budynkach o lekkiej, minimalistycznej bryle. Białe ramy optycznie powiększają okna oraz potęgują wpadające do budynków światło słoneczne, co na pewno zasługuje na uwagę w polskim, dość pochmurnym klimacie.

1. Najmodniejsze kolory okien w odcieniach brązów.

Czas na coś specjalnego dla miłośników naturalnych inspiracji w architekturze i wykończeniu domów. Wśród gorących i wręcz ponadczasowych trendów ważne miejsce zajmują oczywiście naturalne odcienie brązu. Produkowane obecnie okleiny doskonale naśladują naturalne drewno, dzięki czemu prezentują się niezwykle elegancko i klasycznie. Wszystko to sprawia, że robią świetne wrażenie w rozmaitych aranżacjach. Fantastycznie wpisują się w charakter wielorodzinnych budynków o klasycznych kształtach. Z powodzeniem wykorzystuje się je również w nowoczesnych stodołach. Szczególnie polecamy naturalne odcienie – niezbyt intensywne, czasami nawet delikatnie przydymione. Co ciekawe, warto też zwrócić uwagę na fakturę ram. Otóż za najbardziej pożądaną uznaje się okleinę o wyrazistej strukturze. Takie drewniane, modne okno w kuchni, salonie czy sypialni długo nie wyjdzie z mody.

2. Najmodniejsze okna w tym roku? Oczywiście szare!

Odcienie szarości cieszą się uznaniem projektantów już od kilku lat i nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić. Za szczególnie modne okna uznaje się te w dość ciemnym, antracytowym odcieniu. Wspaniale komponują się zwłaszcza z nowoczesnym budownictwem. Inna propozycja to umieszczenie ich w domach nawiązujących stylem do współczesnej stodoły. Choć zapewniamy, że w odpowiedniej aranżacji zrobią też wrażenie nawet w klasycznym wydaniu. Te od kilku sezonów najmodniejsze okna znakomicie komponują się zwłaszcza w połączeniu z ciemnym, eleganckim dachem.

Alternatywa dla bliskiego czerni antracytu to cała gama jasnych szarości, ze szczególnym naciskiem na ciekawe, agatowe ramy. Mają one subtelny, popielaty odcień, który nie przytłacza budynku, lecz dodaje mu wyjątkowej lekkości. Na podstawie powyższych przykładów trudno oprzeć się wrażeniu, że najmodniejsze kolory okien oscylują wokół palety szarości.

3. Czerń – modny kolor okien dla odważnych osób.

Kiedy nie przepadamy za szarością w żadnej odsłonie, możemy postawić na coś naprawdę wyrazistego, czyli głęboką czerń. Modne czarne okno w kuchni, salonie czy w innym miejscu domu znakomicie wygląda zwłaszcza zestawione z czystą bielą ścian. Takie połączenie jest mile widziane w stylu nowoczesnym bądź loftowym. Choć tak naprawdę czerń to równie modny, jak i uniwersalny kolor. Nie da się ukryć, że każdy budynek z takim wykończeniem natychmiast zyskuje prawdziwie designerski styl. Osoby poszukujące prawdziwie eleganckiej propozycji powinny bliżej przyjrzeć się najmodniejszym, czarnym oknom. Naszym zdaniem trudno przejść obok nich obojętnie!

Modne okna – Dobroplast Fabryka Okien i Drzwi.

Jak widać na powyższych przykładach, nie ma jednej, konkretnej odpowiedzi na pytanie, jaki kolor okien jest modny w 2023 roku. Mamy do wyboru kilka niezwykle ciekawych opcji, dzięki czemu każdy wybierze coś dla siebie i stylu danego budynku. Niewątpliwa zaleta przedstawionych propozycji to bez wątpienia ich uniwersalność oraz ponadczasowość. Zapewniamy, że opisane modne okna nawet po długim czasie będą cieszyć oko. W końcu kupujemy je z myślą o wieloletnim użytkowaniu.

Najmodniejsze okna o wysokich właściwościach użytkowych znalazły się oczywiście w ofercie sklepu Dobroplast Fabryka Okien i Drzwi.

Porady

04.07.2023