Elewacja domu – modne kolory na 2024 rok

W architekturze i designie trendy ulegają dynamicznym przeobrażeniom. Nowy rok przynosi kolejne zmiany – 2024 nie będzie wyjątkiem, zwłaszcza jeśli chodzi o kolory tynku na elewacji. Wybór odpowiedniego tonu na ścianach zewnętrznych domu to zadanie dla każdego, kto planuje budowę lub remont własnego gniazdka. Czy to będzie delikatny beż, ożywiona zieleń, czy może surowy grafit? Decyzja należy do Ciebie, ale pamiętaj, że niezależnie od barwy najważniejsze jest, aby nieruchomość odpowiadała Twoim wymaganiom. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej, jak wybrać kolor elewacji w odniesieniu do najnowszych trendów na 2024 rok.

Feeria barw na elewacji

Warto zwrócić uwagę na jedną z najważniejszych tendencji, która zyskuje na popularności – zastosowanie tzw. barw ziemi. Ciepły beż, ochra czy słoneczne złoto to tony nawiązujące do naturalnych kolorów naszej planety, a tym samym tworzących harmonię pomiędzy budynkiem a otaczającą go przestrzenią. To ciekawa propozycja dla tradycyjnego, stonowanego białego tynku, który dominował na elewacjach domów przez wiele lat.
Obecnie zauważalna jest tendencja do eksperymentowania z barwami nieruchomości, czego dowodem są domy w odcieniach terakoty, czerwieni czy głębokiego brązu. To modna koncepcja, która nadaje nieruchomości wyrazistego charakteru i sprawia, że nabiera ona unikalności. Warto ją rozważyć, poszukując odpowiedzi na pytanie, jaki kolor tynku na elewację domu wybrać.

Żywe kolory elewacji domu na 2024 rok

Kolejnym istotnym trendem, który zyskuje na popularności, są jaskrawe i soczyste barwy na nieruchomościach. W 2024 roku na pierwszy plan wyłaniają się odcienie zieleni – od delikatnej mięty, przez intensywną trawę, aż po tętniącą życiem oliwkę. Takie kolory, choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się śmiałym wyborem, są w rzeczywistości doskonałym dopełnieniem dla otoczenia domu. Warto je wybrać, aby tynk na elewacji idealnie wpisywał się w otaczający krajobraz niezależnie od tego, czy jest to bujny ogród, czy surowa, naturalna przestrzeń.

Modny jest też mocny, nasycony błękit, który przypomina niebo w bezchmurny, letni dzień. Mimo że wydaje się nieco ekstrawagancki, może poprawić estetykę nieruchomości, dodając jej nowoczesności. Jeśli zastanawiasz się, jaki kolor powinna mieć elewacja domu, ta propozycja jest dla osób, które pragną ożywić otoczenie i nadać mu nieco odmienności. Surowa elegancja – grafit i szarości na elewacjach. Nowy rok często przynosi kolejne przełomy w dziedzinie kształtowania elewacji i nie inaczej powinno być w 2024 r. Domy o grafitowych, stalowych czy ołowianych tynków zdają się odzwierciedlać surową elegancję współczesnej architektury. Kolor szarości, choć nierzadko kojarzona ze sterylnością, warto wybrać, aby nadać budynkowi unikalnego charakteru.

Grafitowa barwa elewacji domu potrafi zaskoczyć swoją głębią i elegancją. Ten odcień, odpowiednio zestawiony z pozostałymi elementami wykończenia nieruchomości, może stworzyć niesamowity efekt estetyczny. Widać więc, że biały tynk na fasadzie przestaje być jedynym możliwym rozwiązaniem i zdecydowanie warto wybrać lub przynajmniej rozważyć inne kolory.

Naturalne inspiracje kolorami drewna

Inspirację naturą, a w szczególności drewnem, również mogą zyskiwać na popularności w 2024 r. Wśród najmodniejszych kolorów tynku na elewację domu znajdą się więc wszelkie odcienie brązu – od jasnego, nigdy niewychodzącego z mody beżu, po ciemne, nasycone brązy przypominające heban.
Drewniane odcienie wydają się idealne dla osób, które cenią sobie harmonię z naturą i pragną nadać swojej nieruchomości nieco rustykalnego charakteru. Beżowy budynek wygląda elegancko i klasycznie, a jednocześnie subtelnie. Z kolei ciemnobrązowy kolor tynku elewacji domu warto wybrać, aby dodać nieruchomości nieco tajemniczości i historycznego charakteru.

Szeroki wybór kolorów elewacji domu

Przedstawiliśmy propozycje, które sprawdzają się zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i większych inwestycji, np. apartamentowców czy biurowców. Bez względu na to, czy jesteś zwolennikiem nowoczesnego, minimalistycznego designu, czy preferujesz tradycyjne, klasyczne rozwiązania, z pewnością uda Ci się znaleźć właściwą odpowiedź na pytanie, jaki kolor tynku elewacji domu wybrać w 2024 r. Nasze okna, drzwi i rolety są na tyle uniwersalne i różnorodne, że doskonale będą pasować do dowolnej barwy.

Sprawdź ofertę Dobroplast i znajdź produkty do swojego budynku!

 

Porady

31.10.2023