5 kreatywnych pomysłów na aranżację okna

Urządzając wnętrze aranżację części okiennych, zostawiamy na samym końcu albo w ogóle nie zajmujemy się ich dekoracją. Tymczasem oprawa okna stanowi świetne dopełnienie całości pomieszczenia. Nie musisz zamykać się tylko do ustawienia kwiatka na parapecie. Poznaj 5 kreatywnych i modnych pomysłów na wystrój okna!

Leżanka
Taka opcja sprawdzi się w przestronnych pomieszczeniach z dużymi oknami. Leżanka przy oknie nie tylko wygląda magicznie, ale jest też idealnym miejscem na relaks z książką. Można wykonać ją bezpośrednio w zagłębieniu okna albo połączyć z pojedynczym łóżkiem. Stworzenie takiego miejsca wymaga czasu, ale satysfakcja oraz dodatkowe wygodne miejsce do wypoczynku rekompensuje włożoną energię w przygotowanie siedziska.

Tego typu leżanki występują często w amerykańskich filmach, a obecnie coraz częściej także w polskich domach nie tylko ze względu na piękno, ale przede wszystkim praktyczność.

Moc kwiatów
Firanki na karniszu? Nie tylko! Spróbuj zawiesić na nich kwiaty w doniczkach. Możesz na przykład wykorzystać kwietniki wykonane makramą. Nawet jeżeli wypełnisz kwiatami jedynie część okna, nadal całość będzie się prezentowała bajecznie. Takie podwieszane rośliny to szczególnie przydatne rozwiązanie, kiedy widok za oknem nie przyciąga, a zamiast zielonego ogrodu, widzimy okno sąsiada.

Dobierz idealny kolor okien do Twojego wnętrza

Finezyjne firanki
Zasłony i firanki nie zawsze muszą być wykonane z tradycyjnego materiału. Warto wykrzesać z siebie pokłady kreatywności i stworzyć zasłony, które nadadzą wnętrzu unikatowości. Wystarczy dratwa i przedmioty, które chcemy zawiesić. Mogą to być na przykład buteleczki ze światełkami lub suszonymi kwiatami w środku albo wełniane kolorowe kuleczki.

Nie martw się, jeśli nie masz talentu do robótek ręcznych albo szycia. Wystarczy, że kupisz materiał, przelejesz swoją wizję na papier lub posłużysz się zdjęcie z Pinteresta, a krawcowa wykona najtrudniejszą dla Ciebie część pracy.

Farmerski sznyt
Jeśli chcesz wprowadzić do swojego mieszkania elementy stylu rustykalnego, wykorzystaj do tego oprawę okienną. Bardziej widoczną zmianą będzie dodanie drewnianych okiennic na rolce, natomiast chcąc jedynie zaakcentować styl wnętrza, warto zaopatrzyć się w drewniany karnisz i na nim zawiesić białe, aksamitne firany.

Prywatna kurtyna
Po angielsku nazywany privacy window screen (prywatne okno) jest ciekawym rozwiązaniem dla zwolenników minimalistycznej dekoracji okna. Zakrywa wszystkie rzeczy, których nie chcemy pokazywać, a przy okazji elegancko się prezentuje. Taką prywatną kurtynę można zrobić z plastiku lub drewnianego stelażu powleczonego delikatnym materiałem, np. koronką.

Oprawa okienna to często pomijany element wystroju, który przy odrobinie kreatywności może odświeżyć wnętrze. Niestandardowe rozwiązania dobrane odpowiednio do formy i koloru okna, a także do wielkości pomieszczenia nadadzą Twojemu mieszkaniu niepowtarzalności.

Skorzystaj z konfiguratora i wybierz okna szyte na miarę na sklep.dobroplast.pl

Porady

30.08.2021