Drzwi wejściowe z szybą – co trzeba wiedzieć?

Staranne wykończenie elewacji domu ma duży wpływ na ostateczny wygląd budynku i na komfort życia domowników. Z kolei wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych z szybą zwiększa bezpieczeństwo i zapewnia skuteczną izolację termiczną, która zapobiega utracie ciepła. Dzięki temu cała instalacja pozwala również na zmniejszenie comiesięcznych rachunków. Mimo to znalezienie godnego uwagi modelu nie zawsze należy do łatwych zadań i wymaga rozważenia kilku ważnych czynników. Dlatego w poniższym artykule doradzamy, jak wybrać najlepsze drzwi i zyskać tym samym produkt, który okaże się inwestycją na wiele lat wygodnego użytkowania. 

Dlaczego warto zdecydować się na drzwi zewnętrzne z szybą? 

W ostatnich latach inwestorzy coraz częściej zwracają uwagę na zewnętrzny wygląd domu, a także na bezpieczeństwo i funkcjonalność całej nieruchomości. Z tego powodu niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się między innymi zewnętrzne drzwi wejściowe z szybą, które nie tylko świetnie się prezentują, ale pozwalają również na wygodne sprawdzenie, kto znajduje się po drugiej stronie. Ciekawym wyborem okazują się modele ze szkłem weneckim, czyli takim, które z jednej strony będzie przypominało lustro i uniemożliwi zajrzenie do wnętrza domu. Wówczas można z powodzeniem zdecydować się na drzwi zewnętrzne z dużą szybą, które będą stanowiły dodatkową ozdobę całej elewacji. Warto przy tym zauważyć, że tego typu modele mogą występować w różnych stylach, zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych, co ułatwia ich dopasowanie do projektu domu. 

Wyjątkowym elementem dekoracyjnym okazują się również drzwi zewnętrzne drewniane z szybą ozdobioną barwionym szkłem czy fragmentami witrażu. Tego typu modele podkreślają wygląd elewacji i świetnie prezentują się w połączeniu z drewnianym tarasem albo żywymi roślinami. Co więcej, barwione szkło jest łatwiejsze do utrzymania w czystości, dzięki czemu drzwi nie wymagają tak częstej konserwacji ani czyszczenia. Warto jednak pamiętać o tym, aby wybrać modele wykonane z wysokiej jakości materiałów, które okażą się odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak zmienne temperatury, deszcz, śnieg czy intensywne promieniowanie UV – dzięki temu nie będą one narażone na blaknięcie koloru, zawilgocenie lub pleśń. Dodatkowo szkło powinno cechować się odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, na przykład zarysowania czy pęknięcia. 

Starannie wykonane drzwi zewnętrzne, które zapewniają większe bezpieczeństwo 

Decydując się na inwestycję w nowe drzwi wejściowe, warto pamiętać o tym, że powinny one cechować się wysokiej jakości zabezpieczeniami oraz zamkami, które zminimalizują ryzyko włamania. Godne uwagi produkty wyróżniają się specjalnymi systemami i trwałym montażem, który uniemożliwia otwarcie ich siłą. Dzięki temu cała nieruchomość wyróżnia się większym bezpieczeństwem i zapewnia domownikom duży komfort codziennego życia. Co więcej, warto wspomnieć o takich funkcjach jak przeszklenia czy judasz, które pozwalają na łatwe sprawdzenie, kto znajduje się po drugiej stronie bez konieczności otwierania domu.  

Wybierając drzwi wejściowe do domu z szybą, powinniśmy również zadbać o odpowiednią izolację termiczną. Dzięki przemyślanej izolacji do domu nie przedostaje się zimno, które mogłoby obniżać temperaturę całego budynku i tym samym utrudniać jego skuteczne ogrzanie. W praktyce oznacza to, że wysokiej jakości modele z odpowiednią izolacją termiczną przyczyniają się do większej oszczędności gazu czy energii elektrycznej pozwalającej za ogrzanie nieruchomości. Tego typu oszczędność wpływa również na mniejsze comiesięczne rachunki, co okazuje się szczególnie ważne podczas chłodniejszych pór roku.  

Aby mieć pewność, że drzwi z szybą okażą się inwestycją na długie lata bezproblemowego użytkowania, warto także wybrać modele objęte gwarancją producenta. Dzięki temu w razie jakichkolwiek usterek czy innych uszkodzeń nie będziemy musieli martwić się koniecznością droższej naprawy lub zakupu nowego modelu. Tego typu produkty oferuje między innymi firma Dobroplast, która wyróżnia się dużym doświadczeniem na rynku i licznymi pochlebnymi opiniami wcześniejszych klientów. 

Porady

21.11.2023