dobroplast-jakosc-roku

Dobroplast - Press room

  Start/Press Room

Szanowni Klienci,

dobroplast logos RGB 02Zmiany właścicielskie, zmiany procesów technologicznych mające pozytywny wpływ na jakość stolarki, znalazły swoje dopełnienie w projekcie zmiany wizualizacji logotypu i identyfikacji.

Modyfikacja polega na odświeżeniu fontu. Poprzez minuskuły otrzymujemy delikatniejszy i prostszy logotyp, który pasuje do nazwy i charakteru firmy. Dodatkowo geometryczny krój pisma, oparty na równych kołach, nadaje znakowi wizualny rytm. Uzupełnieniem logotypu i jednoczesnym nawiązaniem do działalności jest ramka, która może przyjmować różne proporcje, umożliwiając dopasowanie znaku do dowolnego pola eksploatacji. Nowe logo jest proste i minimalistyczne, ale również eleganckie.

Logo stosowane będzie z claimem „Energy-efficient Windows”, bądź „Windows & Doors”, w zależności od wielkości pola eksploatacji oraz targetu, do którego ma trafiać. Proces zmiany logo już się rozpoczął i będzie zakończony z początkiem przyszłego roku. Już teraz rozpoznawalne auta z kolorowymi kwiatkami zastępowane są przez logo z pomarańczową ramką na szarym tle. Odświeżenie wizualne to kolejny krok z naszego planu, który sukcesywnie realizujemy. W pierwszym kwartale 2018 r. dwa nowe produkty dołączą do naszego aktualnego portfolio.

dobroplast logos RGB 01
dobroplast logos RGB 02dobroplast logos RGB 03  

Szanowni klienci,


przedstawiamy kolejną zmianę w technologii produkcji naszej stolarki PVC. Tym razem zmiana obejmuje drzwi zewnętrzne oraz drzwi balkonowe a konkretnie niski próg aluminiowy. Od teraz w drzwiach zewnętrznych oraz balkonach z niskim progiem w systemach Avantgarde i Ovlo montowany będzie nowy system progu aluminiowego.

Poniżej opisujemy najważniejsze jego cechy:

•    znacznie lepsza separacja termiczna
•    niski próg aluminiowy, tylko 20 mm wysokości
•    okapnik aluminiowy z kompozytowymi końcówkami okalającymi  część skrzydła bardzo dobrze  zabezpieczają  przed przedostaniem się wody i przewiewami powietrza
•    zaczepy ryglujące ukryte w progu znacznie poprawiają estetykę i funkcjonalność (brak wystających elementów) w wykonanym  oknie balkonowy / drzwiach
•    montażu słupka stałego na progu co w rezultacie daje możliwość  tworzenia okien wielo kwaterowych na wspólnym progu
•    nakładka  wyrównująca próg w wersji drzwi otwieranych na zewnątrz jako opcja

 

dobroplast prog aluminiowy1 dobroplast prog aluminiowy2
   
dobroplast prog aluminiowy3 dobroplast prog aluminiowy4

Szanowni Państwo,
informujemy o zmianach w procesie produkcji okien PVC mających na celu udoskonalenie właściwości użytkowych, funkcjonowania oraz parametrów naszej stolarki PVC. Wszystkie zmiany poprzedzone były testami i badaniami, które pozwoliły na zaimplementowanie ich w naszych produktach.

 1. Uszczelnienie:
  Dbając o parametry przepuszczalności powietrza została zmieniona geometria uszczelki oraz sposób nakładania. Teraz uszczelka na całym obwodzie okna posiada tylko jedno łączenie u góry skrzydła bądź ramy.

   dobroplast uszczelka 1  dobroplast uszczelka 2
   Uszczelka stosowana dotychczas  Nowa uszczelka
     
   dobroplast uszczelka 1a  dobroplast uszczelka 2a
  Uszczelka stosowana dotychczas Nowa uszczelka
     
  dobroplast wkl 1 dobroplast wkl 2
  Poprzedni sposób nakładania uszczelki Nowy sposób nakładania uszczelki


 2. Poprawienie parametru wodoszczelności:
  Dzięki wycięciu 50 mm uszczelki przylgowej nastąpiło wyrównanie ciśnienia w przestrzeni między ramą a skrzydłem czego efektem jest poprawa wydolności odwodnień. Uszczelka jest rozszczelniona w górnej części skrzydła i nie jest widoczne oraz nie wpływa na codzienną obsługę okien.
  dobroplast wyci 1 web dobroplast wyci 2 web
  Górna część skrzydła bez rozszczelnienia Górna część skrzydła z rozszczelnieniem


 3. Zmiana standardu wzmacniania skrzydeł okiennych:
  Kolejnym ulepszeniem wpływającym na statykę skrzydeł oraz uniemożliwiające wygięcia jest zastosowanie w każdym skrzydle w kolorze stali o grubości 2mm. W skrzydłach białych zastosowanie stali zależne jest od tabeli statyki i zastosowana może być stal o grubości 1 mm bądź 2 mm w zależności od wielkości skrzydła. Stal 2 mm zastosowana będzie również w każdej przyldze słupka ruchomego bez względu na kolor oraz wysokość. Poniżej przedstawiamy zależność zastosowania stali w okien białym względem wielkości i wagi skrzydła:
  dobroplast stal biale dobroplast stal kolor
  Przykładowy wykres statyki
  -okno białe

  Przykładowy wykres statyki
  -okno w okleinie

 4. Nowy standard otworów odprężających
  W celu uniknięcia wypaczania się stolarki zmieniliśmy standardy otworów wyrównujących ciśnienie wewnątrz komór profili.
  dobroplast odprezenie dobroplast odprezenie rama

  Odprężanie słupka stałego

   

  Odprężanie ramy okiennej

   

 5. Zmiana procesu frezowania odwodnień:
  Ilość odwodnień zależna jest teraz od szerokości kwater okna i dostosowana tak aby uzyskać lepszy parametr odporności w wodę:
  - w zakresie szerokości ościeżnicy do 600 mm – 1 odwodnienie
  - w zakresie szerokości ościeżnicy od 600 mm do 1200 mm – 2 odwodnienia
  - w zakresie szerokości ościeżnicy od 1200 – 3 odwodnienia

 

 

Szanowni Państwo,

Informujemy, że rozpoczęliśmy zmiany pakowania stolarki okiennej w procesie dostaw do naszych partnerów. Zmiana polega na usunięciu foli stretch oraz przekładek kartonowych a w zamian zastosowaniu samoprzylepnej taśmy bąbelkowej. Folia bąbelkowa zapobiega uszkodzeniom w czasie transportu i magazynowania poprzez stworzenie dystansu między oknami ( okna nie opierają się o siebie). Nowy system pakowania jest jednakowy dla okien białych i laminowanych. Zostaje całkowicie wyeliminowana folia stretch oraz karton co ułatwi Państwu rozpakowywanie stolarki oraz związanej z tym utylizacji opakowań.

Zmiana systemu pakowania została poprzedzona dostawami pilotażowymi. Zyskały one 100% pozytywnych komentarzy odbiorców okien.

Nowy system pakowania rozpoczyna się z dostawami od 6 lipca 2017 i sukcesywnie przestawiane będą kolejne sektory produkcji stolarki w naszej firmie. Proces zakończy się
1 sierpnia 2017 i od tej daty dostarczana stolarka w 100% będzie objęta nowym systemem pakowania.

1 2

Stolarka aluminiowa w ofercie Dobroplast

Uwielbiana przez architektów i wykorzystywana w wielu projektach komercyjnych, stolarka aluminiowa coraz częściej pojawia się również w budownictwie mieszkaniowym. Swoją popularność zawdzięcza doskonałym parametrom technicznym, trwałości, nowoczesnej stylistyce i szerokim możliwościom konstrukcyjnym. Mając to na względzie, firma Dobroplast nieustannie rozwija swoją ofertę, wprowadzając do niej systemy aluminiowe pozwalające tworzyć wysokiej jakości okna, drzwi czy witryny.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce dotyczącej cookies. X Ok, Zamknij